Het Poetsbureau
Het Poetsbureauopzegging

Het Poetsbureau opzeggen

Zeg uw contract met Het Poetsbureau op in slechts enkele stappen.Juridisch geldig & directe verzendbevestiging!

  1. 1.Selecteer het opzeggingssjabloon
  2. 2.Onderteken de opzegging online
  3. 3.Direct aangetekend versturen (betaald)
TÜV
Gecertificeerde
Service
Tevreden
Klanten
4.8
/ 5

Juridisch geldige handtekening

Veiligheid dankzij 3 miljoen succesvol verwerkte opzeggingen.

100% geverifieerde adressen

Dankzij een wekelijkse update van onze database.

Directe verzending

Verzenden per aangetekende brief of fax met verzendbewijs.

Laat ons uw contract bij Het Poetsbureau opzeggen

Wat u moet weten over het opzeggen van Het Poetsbureau – begrijpelijk uitgelegd

1. Je Het Poetsbureau-contract opzeggen

De veiligste methode om je contract te beëindigen is de aangetekende brief met ontvangstbevestiging. Dat levert onomstotelijk bewijs van verzending en ontvangst. Het Poetsbureau rekent een opzegtermijn van 10 kalenderdagen, meestal vanaf de verzenddatum.

Stuur de brief naar de hoofdzetel van Het Poetsbureau. Gebruik precies dit adres: HET POETSBUREAU NV, Diestersesteweg 56, 3583 Beringen, Belgium. Bewaar het verzendbewijs en het ondertekende afleveringsbewijs als documentatie. Die stukken helpen je bij een geschil over facturen of incasso's.

Zo verstuur je de aangetekende brief correct

Bereid een korte, zakelijke opzegbrief voor met je volledige gegevens en gewenste einddatum. Print de brief, onderteken en maak een kopie voor je dossier. Ga met het document naar het postkantoor en kies aangetekende verzending met afleveringsbewijs.

  1. Schrijf de brief met volledige naam, adres en gewenste opzegdatum. Voeg je e‑mail en, indien beschikbaar, klantnummer of Pluxee‑nummer toe.
  2. Print, onderteken en maak een kopie voor je dossier.
  3. Ga naar het postkantoor en kies "aangetekend met afleveringsbewijs". Noteer het track & trace‑nummer.
  4. Zorg dat je het verzendbewijs bewaart en voeg het ondertekende afleveringsbewijs toe zodra je het ontvangt.
  5. Houd alle correspondentie en bankafschriften bij. Die documenten ondersteunen je onderbouwing bij een geschil.

2. Je Het Poetsbureau-contract begrijpen

Het contract met Het Poetsbureau loopt meestal voor onbepaalde tijd. De opzegtermijn bedraagt 10 kalenderdagen. Bij Het Poetsbureau begint die termijn doorgaans op de verzenddatum van je aangetekende brief.

Let op de regels rond de klantenbijdrage en de verwerking van dienstencheques via Pluxee. Het bedrijf factureert de bijdrage per kwartaal en kan de bijdrage verhogen. Bij een verhoging kun je binnen 30 kalenderdagen kosteloos de overeenkomst beëindigen.

Zo bereken je de opzegtermijn

Reken 10 kalenderdagen vanaf de dag waarop je de aangetekende zending verzendt. Stuur je de brief op 1 maart, dan stopt de dienstverlening rond 11 maart. Plan verzending zo dat geplande uren niet onnodig binnen die periode doorgaan.

Belangrijk voor prijswijzigingen

Bij eenzijdige verhoging van de klantenbijdrage heb je 30 kalenderdagen om kosteloos te beëindigen. De wijziging geldt vanaf de 31ste kalenderdag na verzending van de kennisgeving. Vermeld in je aangetekende brief dat je gebruikmaakt van dit opzeggingsrecht.

Dit moet je in de gaten houden voor dienstencheques en betwisting

Dienstencheques beheert Pluxee en je moet rekening houden met regionale geldigheidsduur. In Vlaanderen gelden elektronische cheques 12 maanden, in Brussel 8 maanden en in Wallonië 6 maanden. Wil je een prestatie betwisten, stuur dan een aangetekende betwisting binnen 8 dagen na de prestatie. Bewaar screenshots en e‑mails uit de app als onderbouwing.

3. Je opzegging voorbereiden en opstellen

Een zorgvuldige voorbereiding versnelt de afhandeling en beperkt discussie. Verzamel contactgegevens, je klant‑ of Pluxee‑nummer en bewijs van geplande prestaties. Controleer je app‑agenda en facturen voordat je de brief opstelt.

Welke gegevens en documenten je nodig hebt

Zorg dat alle relevante gegevens klaarstaan; dat voorkomt vertraging. Noteer je volledige contactgegevens en de gewenste einddatum. Maak screenshots van app‑afspraken en bewaar facturen.

  • Volledige naam en adres (straat, huisnummer, postcode, gemeente)
  • E‑mailadres en gewenste opzegdatum
  • Eventueel klantnummer of Pluxee‑nummer (indien beschikbaar)
  • Kopie van relevante factuur of app‑bevestiging (optioneel maar nuttig)

Als iemand anders namens je handelt, voeg dan een volmacht en een kopie van het identiteitsbewijs toe.

Zo structureer je de opzeggingsbrief

Zet bovenaan je naam, adres en de datum en adresseer de brief aan de hoofdzetel. Noem het onderwerp, bijvoorbeeld "Opzegging overeenkomst dienstencheques", en vermeld exact de gewenste einddatum. Vraag om een schriftelijke ontvangstbevestiging met einddatum en onderteken of vermeld duidelijk je naam.

Een handtekening vergroot de geloofwaardigheid van je verzoek. Als je niet ondertekent, vermeld dan onmiskenbaar je e‑mail en klantnummer.

Dit meld je kort bij bijzondere situaties

Meld verhuizing, langdurige ziekte of overlijden kort en voeg waar mogelijk bewijsmateriaal toe. Bij verhuis geef je het nieuwe adres en geef je aan of de huishoudhulp meegaat. Bij overlijden of opname neemt de contactpersoon of erfgenaam contact op en stuurt doorgaans een overlijdensakte of vergelijkbare correspondentie. Verstuur gevoelige documenten aangetekend als de situatie administratief of financieel gevoelig is.

4. Veelvoorkomende problemen oplossen

Veel consumenten melden trage communicatie en onduidelijke facturatie als terugkerende problemen. Blijf gestructureerd en bewaar alle communicatie en relevante documenten. Als Het Poetsbureau niet binnen redelijke termijn reageert, bereid je een stappenplan voor en verzamel je bewijsmateriaal.

Dit doe je als er geen bevestiging komt

Controleer het track & trace‑nummer en je verzendbewijs. Kijk ook in je spambox en bel het lokaal kantoor. Meld dat je aangetekend hebt verzonden en vraag om een schriftelijke terugkoppeling met einddatum. Krijg je na herinnering nog geen reactie, stuur dan een nieuwe aangetekende zending en noteer alle contactpogingen.

Zo reageer je als Het Poetsbureau blijft incasseren

Stop lopende incasso's tijdelijk via je bank of betwist specifieke afschrijvingen. Verzamel relevante documenten, zoals verzendbewijs, afleveringsbewijs, e‑mails en bankafschriften. Stuur een aangetekende klacht naar Het Poetsbureau met verzoek tot terugbetaling. Escaleer naar een consumentenorganisatie als de reactie uitblijft.

Escalatiestappen en klachtenopties

Begin bij het lokale kantoor en ga vervolgens naar het centraal contactpunt. Dien daarna een klacht in bij Test‑Aankoop en, indien nodig, meld het bij FOD Economie. Voeg feiten, data en kopieën van aangetekende zendingen toe. Overweeg juridische bijstand of hulp van een consumentenorganisatie voor formele klachten.

5. Kan ik Het Poetsbureau ook rechtstreeks contacteren?

Ja, je kunt Het Poetsbureau rechtstreeks contacteren voor je opzegging. Gebruik e‑mail (info@poetsbureau.be), het online formulier of de app voor snelle vragen. Je kunt ook aangetekende post sturen naar Diestersesteweg 56 of bellen met het lokale kantoor. Voor maximale zekerheid kies je de aangetekende brief.

6. Checklist: Belangrijke vragen

Hoe bereken ik de opzegtermijn?

De standaardregel is 10 kalenderdagen, meestal vanaf de verzenddatum van je aangetekende brief. Tel kalenderdagen en plan verzending zodat geen onnodige uren binnen de termijn vallen. Noteer de verzenddatum op het verzendbewijs.

Wat doe ik als er geen bevestiging komt?

Controleer eerst track & trace en je spambox. Bel het kantoor en vraag om schriftelijke terugkoppeling met einddatum. Stuur opnieuw aangetekend als je geen reactie krijgt en houd een logboek bij van contactpogingen.

Welke documenten moet je in de brief vermelden

Vermeld altijd je volledige naam, adres, e‑mail en de gewenste opzegdatum. Voeg waar mogelijk je klantnummer of Pluxee‑nummer en kopieën van relevante facturen toe. Beschrijf kort geplande prestaties die nog binnen de termijn kunnen vallen.

Hoe handel ik bij betwiste prestaties?

Stuur je protest per aangetekend schrijven binnen 8 dagen na de betwiste prestatie. Volg de instructies in de Pluxee‑mail voor elektronische cheques. Bewaar screenshots en e‑mails als documentatie.

Hoe oefen ik mijn recht bij prijsverhoging uit?

Na kennisgeving van een verhoging heb je 30 kalenderdagen om kosteloos te beëindigen. De nieuwe bijdrage geldt vanaf de 31ste kalenderdag na verzending van de kennisgeving. Verwijs in je aangetekende brief expliciet naar dit opzeggingsrecht.

Hoe stop ik domiciliëring en SEPA‑incasso?

Een beëindiging van de overeenkomst stopt doorgaans de domiciliëring. Je bank kan SEPA‑incasso's ook blokkeren of betwisten. Neem direct contact op met je bank bij onterechte afschrijvingen en bewaar alle bankafschriften.

Wat doe ik als Het Poetsbureau blijft incasseren?

Verzamel verzendbewijzen, e‑mails en bankafschriften. Dien een aangetekende klacht in met verzoek tot terugbetaling. Escaleer naar Test‑Aankoop of FOD Economie als de reactie uitblijft.

Hoe vind ik mijn klantnummer of Pluxee‑nummer?

Je klantnummer staat op je factuur of in de Poetsbureau‑app. E‑mails van Pluxee bevatten vaak ook het relevante nummer. Vind je het niet, vraag het dan expliciet bij het lokaal kantoor.

Hoe vraag ik bevestiging en eindafrekening op?

Vraag in je opzegbrief om een schriftelijke ontvangstbevestiging met einddatum en een overzicht van openstaande facturen. Bewaar die schriftelijke toezegging samen met je verzendbewijs en bankafschriften. Vraag om een duidelijke eindafrekening zodat je weet welke bedragen nog openstaan.

Hoe ga ik te werk bij verhuis, opname of overlijden?

Meld verhuizing of opname zo snel mogelijk en voeg, waar mogelijk, bewijsmateriaal toe. Bij overlijden neemt een contactpersoon of erfgenaam contact op en stuurt meestal een overlijdensakte. Gebruik aangetekend bij administratief of financieel gevoelige situaties.

Hoe documenteer ik no‑show en schade?

Noteer data en uren van no‑show en maak foto's bij schade. Vul een schadeformulier in en voeg dat toe aan je correspondentie. Stuur bewijs aangetekend bij structurele problemen of onterechte facturatie.

Klaar om Het Poetsbureau netjes af te ronden?

Vul uw gegevens in, teken digitaal en Resiliax bereidt de aangetekende verzending voor.

Opzegbrief voorbereiden
Het verloop in 3 stappen – wij verzorgen de verzending
A
Anna Mulder
Opzegexpert
Bijgewerkt op 28 jul 2026